Telefon

+420 602 705 315

Email

blatov@kossuth.cz

Otevírací doba

Po, St, Čt, Ne: 15-20; Út: 10-12, 14-18; Pá: 10-12, 14-19:30; So: zavřeno

Lymfatická drenáž

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Je to jediný systém, který uchovává a odvádí škodliviny nahromaděné v organismu ven z těla.

Nesprávná funkce lymfatického systému se většinou nejprve projevuje „obyčejnou“ únavou nohou a později celého těla. Dalšími důsledky bývají otékání nohou především v oblasti kotníků, otoky v břiše nebo v obličeji, často přisuzované otylosti. 

Špatný odtok lymfy také způsobuje otoky očních víček a mízních uzlin. Dochází k dechovým potížím bez zřejmé vnější příčiny, ke sklonu k infekčním nemocem z oslabení imunitního systému a v neposlední řadě ke vzniku nádorových onemocnění. 

Lymfatická masáž má za úkol souborem uspořádaných lymfodrenážních hmatů obnovit a zvýšit aktivitu a oběh lymfy. Provádí se na suché pokožce bez použití olejů.

Masér při ní nezabíhá přímo do svalu, ale pracuje na úrovni podkoží. Je jemná a relaxační, také má příznivý vliv na psychiku.

Účinek lymfodrenáže

Pravidelnou manuální lymfodrenáží lze zabránit vzniku pooperačních a poúrazových otoků. Masírováním lymfatického systému žil a uzlin se z těla dostávají ven toxické látky rychleji, kromě toho masáž pročistí organismus, takže je dobré kúru absolvovat například po chřipce či nachlazení, kdy je imunita těla oslabena. Masáže lymfy se používají i jako doplňková léčba kloubních potíží. 

Nezanedbatelný není ani její přínos v boji proti celulitidě, při formování postavy, redukci váhy, regeneraci sportovců a pracujících s vysokým zatížením dolních končetin. Díky ní se daří minimalizovat otoky a často dochází k úplnému vyléčení. 

Pro maximální účinek je dobré manuální lymfatickou masáž kombinovat s přístrojovou drenáží.

Četnost návštěv

K pročištění těla je zapotřebí alespoň 3 návštěv v rozmezí 1,5 – 2 hodin. Tyto návštěvy by měly následovat v poměrně rychlém sledu, cca do 7 dní. V případě otoků se masíruje příslušná část těla, předpokladem je alespoň 5 návštěv.

Při odstraňování celulitidy je nutné absolvovat i více návštěv. První týden se provede lymfodrenáž celého těla a při dalších návštěvách (minimálně 1x týdně) se již věnujeme více postiženým oblastem. Masáž lze podpořit pravidelným pitím čajů podporující čištění lymfatického systému.