Solárium

Cílem sluneční ochrany není zvýšit celkový počet hodin slunění ani propagovat intenzivní opálení kůže, ale umožnit rozumnou sluneční expozici bez rizika.

Sluneční světlo je - což ani dermatologové nevyvrátí - důležité pro naše zdraví a dobrý životní pocit.
Dlouhodobé výzkumy potvrdily podpůrné a léčivé působení slunečního záření: pozitivně ovlivněn je krevní oběh, psychika, tvorba kostí, kůže i další oblasti. Vědci zde hovoří o tzv. biopozitivním působení slunění.

Cílené předopálení chrání kůži před prvním spálením. Přesto byste se měli chránit vhodným ochranným přípravkem podle Vašeho fototypu a podle intenzity slunečního záření.

Vitamín D je důležitý pro tělo. Sluneční paprsky v těle produkují tento důležitý vitamín. V době nedostatku slunce je tvorba vitamínu D3 pro naše tělo nepostradatelná.

Narozdíl například od dovolené na pláži nebo v horách může být sluneční světlo nezávisle na počasí a roční době kontrolovaně a ve správných dávkách získáno v soláriu.

Solární studia, výrobci solárií a jejich sdružení hledají již od začátku spojení s vědci a doktory. Cílem je kontrolované, profesionálně zaštítěné a tím i bezpečné využívání posilující a léčivé síly slunečního záření lidmi.

Naše solárium

V našem studiu vám nabízíme od 1.11.2004 nové solárium Ergoline 300 Super Power., které má 38 ks 100W trubic a 3ks 400W obličejových zářivek o celkovém příkonu 7000 W.

 

Nově od června 2015 máme solárium Luxora V7 48, které má 48 ks 120 W trubic.

 

Seznamte se , prosím s níže uvedenými kontraindikacemi (kdy nelze solárium navštěvovat). Doporučujeme Vám, aby jste si určili svůj fototyp.

  • Fototyp č. 1 - tedy lidé s velice jemnou, až průsvitnou pokožkou a tendencí k okamžitému červenání i při krátkém pobytu na slunci by neměli využívat solárium vůbec.
  • Fototyp č. 2 - doporučujeme začít pobytem 8 minut a následně pak každých 48 hodin přidávat 1 minutu.
    Tedy 1. den - 8 minut, 3. den - 9 minut, 5. den - 10 minut,…23. den - 20 minut. Pokud nemůžete dodržet 2 denní odstup a vynecháte více dní, max. 7, pak se vracejte na naposledy využitou délku pobytu. Jinak délku pobytu snižte, popř. se vraťte na 8 minut. Zhnědnutí získané po 12 návštěvách pak stačí udržovat 1 návštěvou za 7-14 dní v délce cca 12 minut. Maximální počet opalování za rok je 60.
  • Fototyp č. 3 - doporučujeme začít pobytem 8 minut a následně pak každých 48 hodin přidávat 2 minuty. Tedy 1. den - 8 minut, 3. den - 10 minut, 5. den - 12 minut,…23. den - 28 minut. Pokud nemůžete dodržet 2 denní odstup a vynecháte více dní, max. 7, pak se vracejte na naposledy využitou délku pobytu. Jinak délku pobytu snižte, popř. se vraťte na 8 minut. Zhnědnutí získané po 12 návštěvách pak stačí udržovat 1 návštěvou za 7-14 dní v délce cca 13 minut. Maximální počet opalování za rok je 43.
  • Fototyp č. 4 - většinou nevyužívá solária pro zhnědnutí, ale spíše pro prohřátí těla a pak doporučujeme pobyt cca 12-15 minut.

V žádném případě se neopalujte vícekrát než jednou denně. Není vhodné se po použití solária ještě opalovat na slunci. Je třeba zavírat při opalování oči nebo nosit ochranné brýle. Osoby s operovanými očními čočkami by měly nosit ochranné brýle v každém případě. Při užívání léků se před opalováním poraďte s lékařem, neboť určité léky mohou zesílit účinek UV záření a nastává riziko poškození pleti.

Také při kožní chorobě se poraďte před opalováním se svým lékařem. Před opalováním doporučujeme se odlíčit a odstranit důkladně všechny kosmetické přípravky z pleti. Opalovací ochranné prostředky se v soláriích neužívají, protože omezují opalovací účinek.

Po opalování potřebuje pleť péči. Natřete-li se krémem nebo mlékem udržujícím vlhkost pleti, zabrání se jejímu vysušování. Vždy odložte všechny ostré šperky a předměty, jenž by mohly poškodit opalovací desku. Zabráníte tím poškrábání, popř. prasknutí desky.

Intenzivní opalovací kúru si dopřejte 2x do roka a v chladných měsíc ji doplňte udržovacím pobytem 1x za 7-14 dní. V letních měsících využijte spíše přirozeného sluníčka. Nesnažte se opalovací proces urychlit, pomalu získané opálení je trvanlivější a šetrnější k vaší pokožce.

Přejeme Vám krásně hnědou pokožku a příjemný pobyt v našem soláriu. 

Ergoline 300 Super Power :

Cena za jednu minutu v soláriu je 10 Kč.

Cena za permanentku na 110 minut je 1000 Kč.

Luxora V7 48:

Cena za jednu minutu v soláriu je 16 Kč.

Cena za permanentku na 110 minut je 1 600 Kč.

 

 

Můžete si u nás také zakoupit solární kosmetiku od značky ScanSolar.